Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

Bozkır Akkiseliyiz
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alta gitSayfa: 1
BAŞLIK: Bozkır Akkiseliyiz
Bozkır Akkiseliyiz 7 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0
Biz Bozkır Akkiseliyiz. Bende dahil olmak üzere her köylümün cevabı.
Hangi Akkiseli’ye nerde sorarsanız sorun. Nerelisiniz diye…
Herkesin cevabı aynı olacaktır. Biz Bozkırlıyız. Neresinden soruna alacağınız cevap ise Akkiseliyiz olacaktır. Ya da Bozkır-Akkiseliyiz.
Akkise Ahırlı’ya bağlanalı yıllar olmasına rağmen neden acaba bütün Akkiseliler hala Bozkırlıyız diyorlar. Hadi diyelim ki orta yaş kesimi insanlarda dil alışkanlığı ya gençlerde ?
Nedeni açık ve net aslında.
Bozkır’ı öylesine benimsemiş ve sevmiş ki Akkise aradan uzun zaman geçse de bu sevgilerinden değişen pek bir şey olmamış.
Akkise’nin nufusunun kalabalık olduğunu hepimiz biliyoruz. Hatta geçmiş bir çok yılda ki gönderdiği asker sayısı Bozkır’dan bile fazladır. Geçmiş yıllarda Akkise’den askere gidecek olan gençlerin bir Cuma günü toplu halde Bozkır’ı ziyaret ettiğini sloganlar atarak Bozkırlının göğsünü kabarttığını unutmuş değiliz.
Bu günlerde ilçe olmaya hazırlanıyor Akkise. İlçe olmaya hazırlanıyor diyorum çünkü bana göre geç bile kaldı. Ahırlı ilçesi ile Akkise Kasabasını kıyaslayacak olursak aslında ne demek istediğimi daha kolay anlayacağınızı umuyorum. Bu gün belki tam anlamıyla ilçe olmak için gereken şartları taşımayabilir diye düşünenler olabilir. Onlar içinde Akkiselilerin hazırladığı bir başka proje mevcut. Karaviran ile ortak bir çalışma gibi…
Akkise’nin ilçe olması demek Bozkır’a olan sevgilerinin azalacağını anlamına gelmiyor. Nasıl ki bunca yıl Bozkırlıyız demekten çekinmemişler ise bundan sonra fark eden bir şey olacağını sanmıyorum. İlçe olduktan sonra bile benim köylüm nerelisin sorusuna “ Bozkır Akkiseliyim” diyebilir. Eee ne diyelim şimdiden hayırlı olsun Akkise İlçesi…

İsmail UYAR

GENC_BOZKIRLI
Forum Yöneticisi
Gönderiler: 242
graph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cinsiyet: Bay BOZKIR.COM genc_bozkirli@hotmail.com Konum: Bozkir.Com
Son Düzenleme: 08/08/2009 17:10 Düzenleyen GENC_BOZKIRLI.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
BOZKIR'da Doğmakla BOZKIRLI OLUNMAZ !

ismail@bozkir.com

Üste gitSayfa: 1
Yetkililer: GENC_BOZKIRLI