Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

İL,İLÇE
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alta gitSayfa: 12
BAŞLIK: İL,İLÇE
İL,İLÇE 7 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0
anasayfamızda gördüğüm haberde akkise ilçe olacak dior peki neden (akkiseye karşı hiçbişeyim yoktur onuda söliyim) hangi ülkede bu kadar küçük coğrafyada bu kadar çok il ve ilçe var ipini koparan il,ilçe oluor yakında vilayetlere bölünürsek şaşırmayınn.Ne gerek var yani anlamıyorum!!
böyle giderse bnde çıkarım yarın çağlayan ilçe olsun dersem şaşırmayınn

not=kesiinlikle akkiseye karşı diğer sonradan ilçe olmuş yerlere karşı kötü bi düşüncem yoktur bnm feryadım sadece sisteme
mehmet yatar
Usta Bozkırlı
Gönderiler: 76
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:İL,İLÇE 7 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0
Bal tutan parmağını yalıyor, eğer bir bakanlık varsa birilerinin elinde yada iktidar partisinde sözü geçen gruplar il yada ilçe olması için verilen önergeli hemen onaylattırılıyor, oysaki mevcut şartlarına arazi ve şehirleşme koşullarına nüfusuna bile bakılmadan, senin dediğin gibi Çağlayan Kasabası bile Ahırlıdan büyük ve %350 daha fazla nüfusa sahip Akkise dururken apar topar Ahırlının ve Yalıhüyüğün ilçe olması şaşırtıcı değilmi. Benimde gönlüm isterki heryer il yada ilçe olsun 500 ün altındaki bütün yerleşim yerleri kasaba üzerindekiler de ilçe olsun, ama Ahırlı da 1000 nüfus var ama Adliye var Nüfus Müdürlüğü var Tapu var varda var kurumlar.. Ne gereği var yani ? soruyorum.
en az nüfusun 7000 yada 6000 gibi olması lazım ve bağlı kasaba köy sayısı fazla olması lazım bu tür kurumların olması için.
Yani ilkçe olsunlar ama vasıfsız olsunlar belediyesi olsun yeter. Kasabalardada amerikan usülü yerel senato ile devlet imkanlarından faydalanılsın. Bizim burda adaletsiz bir tutum var Köyse hizmet yok tutumu , yav kardeşim hizmet almak için köy kasaba olmanın ne alakası var, T.C. de yaşıyorsak e.ek gibi vereceksin hizmeti.
Konuşulacak çok şey varda, zaman yok. Yada boşa tüfek atmak gibi bişey.
karaprens
Tam Bozkırlı
Gönderiler: 110
graphgraph

herhalde ahırlılı milletviki vardı bildiğime göre o yolla ilçe olmuştuki bozkır bile gittikçe eriyor nufüsü yasalara göre ilçe olmama yolunda
mehmet yatar
Usta Bozkırlı
graphgraph

Akkise'nin coğrafi yapısı kesinlikle küçük değildir. Akkise'nin tek suçu arkasında Milletvekili Bakanı olmamasıdır. Akkise 90 lı yıllarda siyasi nedenlerden dolayı ( ki Ahırlı'nın Milletvekili varmış demekki )Ahırlı'ya bağlanmıştır.
Ayrıca benim köyüm kendisinin ilçe olmasına muhalefet olanlar içinde güzel bir proje hazırlamış karaviran dediğimiz yer ile ortak bir çalışma olabileceğini düşünmüştür. Bunun ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

İpini koparan ilçe oluyor da ne demek onu anlayamadım ? İlçe olmak demek kalkınmak demek! İlçe olmak demek potansiyelini genişletmek demek! İlçe olmak demek hizmetin daha kaliteli ve geniş olması demek!

İlçe olmak demek Türkiye'ye zarar veren bir sistem değil. Çağlayan Kasabasını ilçe yapsalar şu an ki durumundan kötü mü olur.

Herkes kendine yakışan cümleler kullansın lütfen ... İpini koparmak
GENC_BOZKIRLI
Forum Yöneticisi
Gönderiler: 242
graph
Cinsiyet: Bay BOZKIR.COM genc_bozkirli@hotmail.com Konum: Bozkir.Com
BOZKIR'da Doğmakla BOZKIRLI OLUNMAZ !

ismail@bozkir.com

Ahırlı ve Yalıhüyükten bahsetti mehmet bey sanırım, bunda kızacak bişey yok ipini koparan derken önüne gelen anlamında bir deyimdir. Zaten kendisi de konuşmasında bu olayı yanlış anlaşılmaması için tekzip etmiştir. Ayrıca şu an ilçe olmayı en çok hak eden kasabamız SARIOĞLAN dır.
karaprens
Tam Bozkırlı
Gönderiler: 110
graphgraph

ohoooooooo bu ne böle yaa herks kendi kasabasının ilçe olması konusnda bi şeler sölemişşşş...bence konya nın daha fazla ilçeye ihtiyacı yokk
SeAsHeLL
Yeni Bozkırlı
Gönderiler: 18
graphgraph

genç bozkırlı bn kesinlikle akkiseye karşı bişeyim yoktur die not ettim benim söylediğim türkiye genelidir her yeri il ilçe yapıolar yakındada vilayete bölerler dedim ne gerek var dedim ipini koparmak demekte türkiye genelini kullandım yanlış anlaşıldıysa çok özür dilerim bnm kesinlikle sizin köyünüze karşı bir kötü düşüncem yoktur sadece sisteme söz ettim ben
mehmet yatar
Usta Bozkırlı
graphgraph

Yanlış anlamadım
GENC_BOZKIRLI
Forum Yöneticisi
Gönderiler: 242
graph
Cinsiyet: Bay BOZKIR.COM genc_bozkirli@hotmail.com Konum: Bozkir.Com
BOZKIR'da Doğmakla BOZKIRLI OLUNMAZ !

ismail@bozkir.com

sevindim
mehmet yatar
Usta Bozkırlı
graphgraph

gözlrm yaşardııııı beaaa:P
SeAsHeLL
Yeni Bozkırlı
Gönderiler: 18
graphgraph

Üste gitSayfa: 12
Yetkililer: GENC_BOZKIRLI