Bozkırlı Hemşerimiz - Bozkır Optik  şteri değil, dostluk kazanan

  Samimiyet VE Dürüstlüğün Adresi

   BOZKIR OPTİK  

     

Yukarıdaki sloganı ticari hayatına geçirme azmiyle, 1 Eylül 2005 tarihinde, optik sektörüne, Bozkır ahlakının, mertliğinin ve ticaretin olmasa olmazı olan müşteri memnuniyetinin sınırlarını zorlayan anlayışımızla bir güneş gibi doğduk.

Bozkırlı Hemşerimiz - Bozkır Optik

Önce işletme sahibini tanıyalım.

Bozkır Optik sahibi Mehmet ŞENEL isimli bir abimiz. Kendisi Üçpınar Kasabası'ndan ve Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu. 39 yaşında yakışıklı bir o kadar da hayat tecrübesi olan bir abimiz. 1975'li yıllarda taşınmış ailesi Konya'ya. Yani çocukluk yılları Konya'da geçmiş. Bozkır Optik'te en çok ilgimizi duvardaki resimler çekiyor. Normalde duvarlarda gözlük ve manken resimleri beklerken her bir karesi çerçeveletilip asılmış  Bozkır resimlerini görüyoruz.

Bozkırlı Hemşerimiz - Bozkır Optik


Sağlık sektörü çok hoşuma gitmişti. Kendim nasıl hizmet edebilirim derken Allah böyle bir mağaza kısmet etti. Hayat tecrübesi ve cesaret bir araya gelince de kendime güzel bir ekip kurdum mağaza için. Profesyonel olmak için kaliteli elemanlarla çalışmak gerekir. Bende profesyonel olmak için bu sektörde ki kaliteli elemanlarla kurdum ekibimi. Dükkan ismini aramakta ise hiç zorlanmadık. Aklımızdan geçen tek isim vardı Bozkır Optik. İsim olarak hem hemşehrilerimize hitap etmek istedim hemde aşığı olduğum ilçemi tanıtmaya.

Bozkırlı Hemşerimiz - Bozkır Optik

Peki müşterileriniz genellikle Bozkırlı mı?

Tabi ki hayır. Bizler hem bulunduğumuz yer olarak hem de sağlık sektörü çalışanlarıyız. Her ne kadar Bozkır'a hitap etmek istesekte doğal olarak farklı şehirlerden de müşterilerimiz var. Zaten Bozkır'ın ismi mertliği her yönüyle biliniyor. Bozkır Optik ismi bu konuda çok şanslı. Müşterilerimiz arasında Bozkırlı sayısı çok ama genelde diyebilecek kadar çokta değil. Bizler ticaretten önce sağlığı düşünen insanlarız. Müşterilerimiz bunu çok iyi biliyor. Bu sebebten bizim müşterilerimiz bizim reklamımızı çok iyi yapıyorlar.

Peki birazda çalışanlarınızdan bahsedermisiniz?

Bozkır Optiği biz büyümeyi amaçladığımız için şirket olarak kurduk. Şu an kardeşim ve yiğenim bu şirketin yönetici pozisyonundalar. Kardeşim Abidin ŞENEL Hukuk Fakültesi öğrencisi. Yiğenim ve aynı zamanda adaşım olan Mehmet GÜMÜŞ ise Eğitim Fakültesi mezunu bir matematik öğretmeni. Bir de çalışanımız ismi Kerim.

Kerim uzun yıllar optik sektörüne hizmet etmiş. Gerçekten mesleği çok iyi bilen bilgili bir genç. Bizde güvenilirlik çok önemli ve bizler tam bir aileyiz.

Bozkırlı Hemşerimiz - Bozkır Optik

Bozkır Hakkında Neler Düşünüyorsunuz?

Bozkır bizim vaçgeçilmezimiz. Ekmeğinden mi suyundan mı bilmiyorum ama her pazar ziyaret yerimiz. Doğduğumuz köyümüz memleketimiz Bozkır ayrı bir sevdamız.

Havalar sebebiyle bu bir haftalık süremiz uzuyor. Lakin çok uzayınca kendimizde bir eksiklik olduğunun farkına varıyoruz. Ne olursa olsun Bozkırlı olmak en büyük şanşımız.

Bozkır insanı ayrı bir güzel. İlçemde güzel ama çok bir farklılık yok. Yani diğer ilçelerle kıyaslayınca gerçekten çok gerideyiz. Hizmet veren yerler ya da istihdam pek yok. Bu yüzden gurbetçi sayımız ilçede ki halkımızdan kat kat fazla. Bizi üzen tek şey bu.

Mehmet abimize bize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Bozkır Optiğin adresini ve son cümlelerini yazarak bitiyoruz.

    Adres:   Adresimiz Kızılay Hastanesi yanı Kızılay Kan Merkezi Altı KONYA

     Tel: 0332 352 02 40

Son cümleleri yürekten dökülüyor Bozkır Optiğin : Sadece alışveriş için değil, bir tatlı sohbet ve çayımızı içmek için mutlaka uğrayınız