Asım Deniz

Asım Deniz

ZAMAN

Yıl 1999 ikinci el bir bilgisayar  aldık o bize bakar biz ona sorarlardı meraklılar bununla bisiklet motor tamirimi yapacaksın? bende derdim bu benim muzik setim cunki başka bir isimize yaramazdı.

Aradan zaman gecti ufak tefek internet dunyası ile tanıstık bazı arkadaslarla bi araya geldiğimizde aklımıza gelen tek şey acaba guzel Bozkırımızında bole bir sitesini yapan olurmu veya biz yaptırtabilirmiyiz?

Çok gunler düsündük ama bi turlü yapamadık yaptıramadık .

Aklımıza gelen tek isim www.bozkir.com tıklardık ama bizim degildi cunki birileri almıstı ama bozkırlıda degildi biz bu sıralarda kucuk birer site hazırlamaya basladık mynetten hazır siteler bizim icin bunu yapmak kolay olmustu ama bozkır yazdıklarında ozamanki arama motorlarına buluyordu sitelerimizi bakıyorduk sayaclara gunde 10 kisi civarında adam girip bozkırı incelemekteydi.

Aradan zaman gecti  yan tarafımız kafe oldu oradan baglantı aldık benim pc yede 10 saat baglantımız oldu vede pc degistirdik gelistirdik internet dunyasında bayagı bi arkadasımız dostumuz oldu vede siteler kurmaya basladık fakat bir turlu www.bozkir.com u alamıyorduk .

Gel zaman git zaman hasan kutlu kardesimiz bi internet kafe actı internet dunyasında bozkırda lider hale geldik her gun bi esnafa veya bi meraklı arkadasa site acıyorduk.

Bi ara saydıgımda 20 tane site olmustu bozkırla ilgili hepisinde ufak tefekte olsa imzamız vardı simdi goruyorumki her kasabamızın her koyumuzun kendi capında siteleri var temsil ediyorlar ne guzel degilmi?

Hasanla o gecelerde oturupta dusunup bu siteler icin olurmu acaba diye dusundugumuz gunleri hic unutmam iste oldu ne guzelde oldu değilmi?

Çok tenkitler aldık bırakın bu isleri sanalı manalı gercek dunyaya bakın hayalle ugrasmayın diyenleri ama alıskındık cunki aynı seyleri bozkır fm yi merhum Ahmet karancı ile actıgımızdada almıstık.

Hasan zaten fazla kafaya takmazdı denilenleri ama hasanın kafasındakı www.bozkir.com u almaktı en az 50 site adı vardı ama ilakide bu isimde ısrar ederdi.

Hasan beni aradı abi dedi sana surpriz aldım abi aldım dedi neyi dedim abi burcin bozkırdan bozkir comu aldım dedi ula hasan dedim ilakide bir seyin sonunu gorecenkafaya taktın aldın dedim insalah hayırlara vesile olur dedim yine soluyorum insallah bozkır lı kardeslerimize guzel seyler veririz bozkırlı olarak.

Ben bir yazıya basladımdı bozkır postasi sitemizde insalah o yazı dizisini vede hep alıstıgımız bozkır adı nereden gelmis  tarihimiz nedir nasıldır hep bildigimiz seyler ama ben bir yazı dizisine baslayacam insallah sizlerle paylasacagım.

Gecen gunlerde Bozkır dernegininde kurucusu olan kıymetli ağabeymiz Kayhan Selek beyler Bozkırdalardı oda benim gibi cok meraklı Bozkır meselesine bana dediki eskilerden kimler var oturup biraz tarihimizi kulturumuzu konussak bende dedim bir tarih var orta mahalede Sukru tuncer tanıstır dedi bende tamam abi cagırdık sagolsun kırmadı bizi vede geldi elinde bir posetle vede cd ile abi dedim bu ne dediki al sana asım usta bozkırın  ve karacaardıcın tarihi hemen istahımız kabardı bir cd kendime  bir cd Kayhan abime cektik inceledik Kayhan abimde  Bozkır icin kitap hazırlıgında kaynak aramakta eger böyle elinde kaynagı eski resim her ne varsa ulastırabilsek yardımcı olacagız insallah kendisine.

Sukru amca megerse daktiloda kendi capında bozkırla  ve karaca ardılca ilgili kitap hazırlamıs torunuda sagolsun taramıs tum yazı ve resimleri cd ye aktarmış  inceledik dedikki bunu biz internet dunyasında paylasalım insallah bundan sonraki yazılarımızda onun kaleminden sizlere aktarımda bulunacagım.

Hepimize hayırlı ugurlu olsun yeni sitemiz herkes ister ama nasretin hoca deyimiyle parayı veren calar dudugu aferin hasan kedi olalı bi kus tuttun sakın yitirme sevgi ve saygılarımla.