Asım Deniz

Klarnetci Osman abi.

 
1980 1988 kanımın en hızlı aktığı gençlik çağlarımdaydı kaset motorsiklet işleri yapmaktayız.O zamanlarda sanatcı sayısı oldukcana az eskiler bilirler Orhan Gencebay İbrahim Tatlıses Ferdi Tayfur Bedia Akartürk v.s.
En çok istenen kasette Bozkır ekibi Rahmetli Başaran dayı,Abdurrahman Aslankaya,sorkunlu Mehmet çavuş,dereli Mehmet İnce ,Çatlı Ali dayı,çatlı Şükrü dayı daha aklıma gelmeyen bir sürü  bozkırın yetiştirdiği degerli sanatcı ağabeylerimiz ozamanki düğünlerde halkımızı eğlendiren ve türkülerimizi gelecek kuşaklara taşıyan degerli geçmişteki büyüklerimiz ben bu dügünleri takip eder elimde bir gurindig marka teyple bunların seslerini kasete çeker sonrada çogaltıp satardım.
Bunların içinden şimdilerde birisi varki içimi sızlatır çocuklar ona fulut verirmişte oda onlara çalıverirmiş çocuklarda kendi aralarında şöyle derler deli osmanda amada güzel çalar bu düdügü yaaa.
Evet çocuklar o Osman abi varya zamanında en güzel klarneti calardı bilirmisiniz hepimizin düğünlerinde çalardı ne yazık söyleyemezdi bi türküyü ama klarnete o türküyü söyletirdi işte o deli Osman dediğiniz adam.
Eve gidiyorum soguktan durulmaz odun ısıtmıyor kömür olmayınca ya bu adam hiçmi üsümez o kara kış günlerinde gene bir kışı bitirdi klarnetci Osman abi bahar geldi yarında yaz gelir senin soğuk çilen insalah biter.
Bir akrabası varmış istanbuldan geldi yazın dedimdi ya bu Osman ağabeyle bi ilgilensenize bana dediki adam abisi götüremiyoruz bi yere gitmiyor ne yapalım.
Valla üzülüyorum yokmu bu adama bi çare yeniden eline klarneti alacak bu adam yeniden çalmaya başlayacak bakın emin olun çok klarnetciye taş çıkartır bu adam cünki çok dinledim zamanında ben bu adamı.